VI Ogólnopolskie Zawody Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym

Reprezentacja naszej Uczelni w składzie: Paulina Molenda, Sara Kąca, Michał Poczerewski oraz, w roli obserwatora, Dawid Balcerek wzięła udział w VI Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Bielsku-Białej w dniach od 22 do 23 maja 2015 roku.

Zawodnicy zmierzyli się z sześcioma różnymi scenkami, podczas których musieli korzystać z protokołów ALS, ITLS, EPLS. Pierwszym z zadań było zadanie nocne, które polegało na szybkim wdrożeniu postępowania u pacjentów zatrutych opiatami oraz wykorzystaniu pomocy funkcjonariuszy policji. Kolejne zadania polegały na zaopatrzeniu pacjentów urazowych (m.in. potrącenie rowerzysty przez samochód osobowy) i przeprowadzeniu resuscytacji wg schematu ALS. Zadanie, które odbywało się w szkolnej stołówce miało na celu sprawdzenie, jak zawodnicy udzielają pomocy w przypadku zadławienia.

W jednym z zadań należało udzielić pomocy 6 – letniemu dziecku, które poraził prąd. W ostatnim z zadań, które odbywało się w warunkach szkolnego laboratorium należało współpracować z Państwową Strażą Pożarną oraz zaopatrzyć poszkodowanych studentów, którzy ulegli zatruciu w wyniku wybuchu odczynników fosforoorganicznych.

Zawody odbywały się na terenie Kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej. Cały zespół bardzo dziękuje dr n. med. Jackowi Kleszczyńskiemu, dr n. med. Agnieszce Wlazło, dr n. med. Marcinowi Zawadzkiemu, mgr Andrzejowi Raczyńskiemu oraz mgr Marcie Kwiatoń za poświęcony czas oraz przygotowanie nas do zawodów.

W swoim pierwszym występie na zawodach studenci III roku naszej uczelni zdobyli 174 punkty. Gratulujemy!

1 2