Mikołajkowe Ciasta :)

Dnia 6 grudnia 2016r. studenci III roku kierunku Dietetyka w ramach zajęć Regionalne zwyczaje żywieniowe mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące ciast tworzonych na przestrzeni wieków ze szczególnym uwzględnieniem tortów, których historia nie jest zbyt długa ponieważ sięga ok 200 lat. W temat z ogromnym zaangażowaniem wprowadził studentów były uczestnik 5 edycji MasterChefa specjalizujący się głównie w artystycznym tworzeniu słodkości- Szymon Czupkiewicz.
Jest to osoba pełna energii i ogromnej pasji, prowadząca bloga kulinarnego oraz odnosząca wiele sukcesów w tej dziedzinie.

W ramach mikołajkowej niespodzianki każdy ze studentów miał możliwość stworzyć swój własny niepowtarzalny tort z przygotowanych już półproduktów. Dla wielu studentów była to pierwsza przygoda z samodzielnym tworzeniem tortu. Studenci mieli do wyboru różne biszkopty, kremy, owoce, musy posypki oraz inne dodatki.

Faktycznie była to świetna zabawa, Szymon Czupkiewicz na każdym etapie był bardzo pomocny oraz pokazał wiele wskazówek dotyczących tworzenia tortu od podstaw, również przyniósł wiele narzędzi, które ułatwiły pracę. Efekt końcowy był niesamowity. Studenci włożyli całe serce w przygotowanie tych małych arcydzieł. Każdy tort był oryginalny i niepowtarzalny. Była to świetna nauka przez zabawę. Jesteśmy bardzo wdzięczni za poświęcony czas i zapraszamy ponownie!”

20161206_172034

20161206_173541

foto1

foto3

foto5