Kosmetologia I stopnia

Szczegóły dotyczące efektów kształcenia realizowanych w ramach poszczególnych przedmiotów można odnaleźć w zakładce „Dla studenta- Sylabusy”

Kosmetologia – zawód z pasją

 

Kosmetologia to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin interdyscyplinarnych. Z roku na rok jej znaczenie w świecie nauki rośnie. Wzrasta również ranga zawodu kosmetologa. Już dziś jest to jedna z najbardziej prestiżowych profesji.

Studia na kierunku Kosmetologia dają rzetelną wiedzę medyczną w zakresie m.in. dermatologii, chirurgii estetycznej, anatomii, fizjologii oraz profesjonalne przygotowanie praktyczne. W ramach przedmiotów kierunkowych studenci poznają najnowsze trendy z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej. Uczą się praktycznego wykonywania zabiegów kosmetycznych i fizykoterapeutycznych, układania receptur i przygotowywania preparatów kosmetycznych, tworzenia indywidualnych i zbiorowych programów pielęgnacyjnych, kompleksowej obsługi pacjenta. Odbywają praktyki w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach odnowy biologicznej. Poznają podstawy perfumerii i sztuki układania własnych kompozycji zapachowych. Zgłębiają tajniki charakteryzacji, stylizacji, makijażu. A wszystko to na podbudowie najnowszych osiągnięć nauk medycznych, chemicznych i biologicznych.

Liczba godzin praktyk zawodowych: 480 godzin

Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, a nauka odbywa się w nowocześnie wyposażonych salach wykładowych i pracowniach. Podczas ćwiczeń z kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej studenci korzystają m.in z urządzeń do: mikrodermabrazji, mezoterapii bezigłowej, peelingu kawitacyjnego, sonoforezy, face liftingu, liposukcji bezigłowej, próżniowego masażu ciała, aparatów diagnostycznych skóry i in. Zabiegi wykonywane są w oparciu o produkty najbardziej znanych polskich i światowych marek kosmetycznych: Living Dimension, Babor, Klapp Cosmetics, Clarena, Arkana, Bielenda, Depileve. Studenci mają również możliwość poszerzania swoich wiadomości i umiejętności w ramach aktywnie działającego Koła Naukowego – Warsztaty Kosmetologii Praktycznej, zajęć fakultatywnych, prowadzonych prac badawczych, licznych szkoleń i konferencji.
Trzeci rok studiów to możliwość rozszerzenia wiedzy o zdobycie jednej ze spacjalności w zakresie:

– Kosmetologia lecznicza
Kosmetologia lecznicza jest dziedziną kosmetologii zajmującą się profilaktyką, usuwaniem zjawisk chorobowych skóry, korygowaniem i likwidowaniem defektów estetycznych skóry oraz postępowaniem w przypadku cer problematycznych. Bliski związek zabiegów z zakresu kosmetologii leczniczej z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii powoduje, że powinny być one wykonywane wyłącznie przez odpowiednio przygotowanych pod względem teoretycznym i praktycznym fachowców. Specjalność z zakresu kosmetologii leczniczej ma przygotować studentów do samodzielnego wykonywania kosmetycznych zabiegów leczniczych oraz do podejmowania współpracy z lekarzami i specjalistami z innych dziedzin.

– Modelowanie sylwetki z elementami dietetyki
Specjalność kierowana jest szczególnie dla osób, które chcą poznać specyfikację pracy w gabinetach kosmetologicznych z ofertą SPA. Zajęcia mają na celu przekazanie w sposób szczegółowy wiedzy i umiejętności z zakresu kompleksowej pielęgnacji ciała, masaży ciała różnymi technikami, terapii ruchowej oraz dietetyki.

– Podologia
Jest specjalnością związaną z medycyną, kosmetologią, dermatologią i chirurgią oraz rehabilitacją i ortopedią. Wykorzystuje także wiedzę o żywieniu w leczeniu i promocji zdrowia.
Celem kształcenia w specjalności podologia jest przygotowanie niewielkiej grupy zawodowej do bezpośredniej współpracy z lekarzami i samodzielnego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych pod kontrolą lekarza specjalisty w obrębie kończyny dolnej, szczególnie stopy. Po ukończeniu specjalności Podologia absolwent potrafi ocenić zmiany, zaplanować program pielęgnacji stopy cukrzycowej, potrafi prowadzić pełny instruktaż w zakresie prawidłowej pielęgnacji zdrowych nóg , wykonać zabiegi podologiczne w obrębie stóp z problemem modzeli, nagniotków i wrastających paznokci.

– Wellness&SPA
Podstawą sprawnie funkcjonującego ośrodka SPA & Wellness jest wysoko wykwalifikowana kadra pracowników będących w bezpośrednim kontakcie z klientem i ich zdolności nawiązywania prawidłowych relacji z klientem, ale także organizacja i zarządzanie SPA, umiejętność sprzedaży tego rodzaju usług, a przede wszystkim znajomość standardów stawianych ośrodkom SPA przez ISPA (International SPA Professional Assosiation).
Specjalność „SPA&WELLNESS” przygotowuje do:
organizacji i zarządzania ośrodkiem SPA & Wellness
kierowania personelem obsługującym klienta
sprzedaży usług SPA & Wellness
komunikowania się z klientem SPA
wykonywania zabiegów z zakresu pielęgnacji ciała
wykonywania masaży relaksacyjnych

– Charakteryzacja teatralno-filmowa
Program skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją w zakresie charakteryzacji, kostiumu i scenografii. Cykl szkolenia przygotowuje studentów do zawodu charakteryzatora dla potrzeb kina, świata mody, telewizji, teatru i opery. Kształcenie dzieli się na teorię, techniki charakteryzacji oraz zajęcia praktyczne. Program  nauczania obejmuje wizaż, efekty specjalne, perukarstwo, stylizację, body painting oraz tworzenie masek.

Na uczelni panuje przyjazna studentowi, zachęcająca do zgłębiania wiedzy atmosfera. Szeroka oferta zajęć ponadprogramowych, możliwość brania udziału w akcjach na rzecz lokalnej społeczności, pokazach, warsztatach powodują, że każdy student już w trakcie nauki może realizować własne marzenia.

Studia na kierunku Kosmetologia stwarzają ogromne możliwości rozwoju zawodowego. Nasi absolwenci podejmują pracę w renomowanych firmach i gabinetach kosmetycznych, laboratoriach, ośrodkach SPA, wellnes, zakładach odnowy biologicznej. Zajmują się dystrybucją luksusowych kosmetyków, prowadzą własne salony kosmetyczne. Współpracują z gabinetami lekarskimi, firmami medycznymi, uzdrowiskami.

Jednym słowem aktywnie współtworzą świat współczesnej kosmetyki profesjonalnej.


Program studiów – przedmioty w grupach