Sukces studentów ratownictwa medycznego NWSM

W dniach 18-20 maja 2016 roku w Świdnicy odbyły się XI Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Zawody zostały zorganizowane przez  Stację Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy we współpracy z Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu, Jeleniej Górze i Legnicy.
W wydarzeniu brało udział  21 drużyn z Polski w trzyosobowych  zespołach. Organizatorzy zawodów  przygotowali dla zawodników 9 zadań, z czego 5  stanowiło symulację  konkretnych zdarzeń (m.in. poród w 27 tygodniu ciąży, zdarzenie masowe, NZK u nastolatka czy wybuch, którego skutkiem była amputacja kończyny górnej). Każdy z zespołów na wykonanie zadania miał 10 minut. Kolejnym sprawdzianem wiedzy i umiejętności były zadania z zakresu dysponowania ambulansami, prowadzenia segregacji medycznej i wypełniania kart medycznych czynności ratunkowych. Zwieńczeniem rywalizacji był test z wiedzy medycznej, w którym każdy z zawodników  musiał odpowiedzieć na  20 pytań.

Do udziału w zawodach wrocławskie Pogotowie Ratunkowe wytypowało dwie drużyny; z podstacji przy ulicy Inowrocławskiej oraz przy ulicy Ukrytej.
Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Wrocławia z podstacji Fabryczna-Stare Miasto w składzie; Tomasz Dąbrowski, Wojciech Caputa i Michał Burzyński. Ratownicy Michał Burzyński i Wojciech Caputa są studentami II roku studiów licencjackich ratownictwa medycznego NWSM. Dzięki zwycięstwu drużyna ta zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Białymstoku. Warto podkreślić, że udział w zawodach nie miał na celu tylko zdobywania laurów, ale przede wszystkim był okazją do pogłębiania wiedzy, co w istotny sposób wpływa na podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników i poprawia jakość opieki nad pacjentem.

Za pomoc w osiągnięciu naszego sukcesu dziękujemy naszemu kierownikowi, doktorowi Jackowi Kleszczyńskiemu, który  podjął się przygotowania drużyny.
Drużyna zwycięska pragnie bardzo serdecznie i gorąco podziękować Dyrekcji Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu za  stworzenie warunków i umożliwienie  startu w zawodach.

Władzom NWSM, pragniemy podziękować za udostępnienie  sprzętu do niezbędnych ćwiczeń, które w istotny sposób przyczyniły się do osiągnięcia założonego celu – zwycięstwa.  Mamy nadzieję na rywalizacje w Białymstoku.

Drużyna zwycięska łączy wyrazy szacunku