Kosmetologia I stopnia

Szczegóły dotyczące efektów kształcenia realizowanych w ramach poszczególnych przedmiotów można odnaleźć w zakładce „Dla studenta- Sylabusy”

Kosmetologia

KOSMETOLOGIA – ZAWÓD Z PASJĄ
Kosmetologia to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin interdyscyplinarnych. Z roku na rok jej znaczenie w świecie nauki rośnie. Wzrasta również ranga zawodu kosmetologa. Już dziś jest to jedna z najbardziej prestiżowych profesji.

Studia na kierunku Kosmetologia przewidują ponad 4500 godzin zajęć dydaktycznych, które dają rzetelną wiedzę z zakresu nauk medycznych m.in.: dermatologii, anatomii, fizjologii, patologii oraz profesjonalne przygotowanie praktyczne. W ramach przedmiotów kierunkowych studenci poznają najnowsze trendy z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej. Uczą się układania receptur i przygotowywania preparatów kosmetycznych, podstaw perfumerii i sztuki układania własnych kompozycji zapachowych. Największą część zajęć w NWSM stanowi nauka praktycznego wykonywania zabiegów kosmetycznych i fizykoterapeutycznych, tworzenia indywidualnych i zbiorowych programów pielęgnacyjnych, kompleksowej obsługi klienta. Podczas ćwiczeń z kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej studenci korzystają m.in z urządzeń do: oksybrazji, oczyszczania wodorowego, radiofrekwencji, mezoterapii bezigłowej, mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego, sonoforezy, face liftingu, liposukcji bezigłowej, próżniowego masażu ciała, aparatów diagnostycznych skóry i in. Zabiegi wykonywane są w oparciu o produkty najbardziej znanych polskich i światowych marek kosmetycznych: Klapp, Clarena, Bielenda, Jadwiga, Apis.

960 godzin Praktyk zawodowych studenci odbywają w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej i SPA.

Studenci III roku studiów poszerzają swoją wiedzę w ramach jednej ze Specjalności: Kosmetologia lecznicza lub Modelowanie sylwetki z elementami dietetyki. Studentki uczą się m.in. podstaw laseroterapii, złuszczań ziołowych, złuszczania TCA, podstaw dermatoskopii, suplementacji diety, leków OTC, elektorkoagulacji, mikronakłuć oraz zagadnień z zakresu pielęgnacji skóry w wybranych stanach chorobowych m.in. AZS, trądziku różowatym.Mają również możliwość zapoznania się z nowościami na rynku kosmetologii podczas szkoleń, warsztatów i prezentacji prowadzonych przez zaproszone do uczelni firmy zewnętrzne.

Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę dydaktyczną, a nauka odbywa się w nowocześnie wyposażonych salach wykładowych i pracowniach: kosmetycznej, fizykoterapii i masażu, chemicznej, informatycznej oraz wizażu.

Ukończenie studiów I stopnia jest równoznaczne z osiągnięciem kwalifikacji PRK na poziomie VI. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia lub studiów podyplomowych.


Program studiów – przedmioty w grupach